8 lietas, kas liek bērniem justies laimīgākiem un pilnīgākiem

8 lietas, kas liek bērniem justies laimīgākiem un pilnīgākiem

“Es domāju, ka laimīga bērnība ir viena no visveiksmīgākajām lietām, kas ar jums var notikt dzīvē,” sacīja Agata Kristi. Un tas nav tālu no patiesības. Faktiski, ja ir viena lieta, kuru atcerēsieties visu savu dzīvi (pat tad, kad kļūstat ļoti vecs un aizmāršīgs), tās ir jūsu bērnības atmiņas.

Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūsu bērniem būtu labas bērnības atmiņas, kuras viņi lolos un uz kurām balstīsies visu savu atlikušo dzīvi. Tāpat kā jūsu bērns ir svētība jūsu dzīvē, tāpat jūs varat būt viņu svētība, kā brīnišķīgs vecāks, kāds jūs varat būt.

Starp saudzīgumu un stingrumu ir vidusceļš, un šī vidus ceļa sasniegšana ir tik dabiska.

Šeit ir 8 lietas, kas var padarīt jūsu bērnu justies laimīgāk un pilnīgāk.

1. SPĒLĒŠANĀS

Spēlēšanās ir bērnu dabā, un tā ir vislielākā potenciālā bērna bērnība. Mēs kaut kā pamazām atradāmies no šī brīnišķīgā ieraduma, bet tas nenozīmē, ka mums vajadzētu atradināt savu bērnu. Kā Pīters Grejs, Bostonas koledžas bērnu psihologs, saka: “Bērni vissvarīgākās dzīves stundas mācās no citiem bērniem, nevis no pieaugušajiem ... viņi nespēj iemācīties, vai daudz retāk iemācās kaut ko, kad ir saskarsmē ar pieaugušajiem.”

Tāpēc pārliecinieties, ka viņi socializējas un spēlējas ar citiem bērniem. Protams, arī zināma dīkstāve ir nepieciešama, lai līdzsvarotu lietas.

2. PIEŠĶIRIET VIŅIEM (INDIVIDUĀLU) ATBILDĪBAS SAJŪTU

Vecāki bieži domā, ka bērni nav spējīgi uzņemties atbildību un pieturēties pie tās. Protams, šie vecāki aizmirst, ka, kaut arī bērni ir mazi, viņu bērni ir arī mazi cilvēki, kuri vēlas uzņemties individuālās atbildības sajūtu. Pēc bērnu psihologu domām, pārmērīga uzraudzība var izpausties bērnā, attīstot attieksmi “Es to nevaru izdarīt vienatnē”. Atbildības sajūta viņiem māca ņemt lietas savās rokās un izmantot savu radošumu, lai pārvarētu šķēršļus. Tātad, kāpēc nedot viņiem dažus darbus, kurus viņi var darīt, un iemācīt viņiem par viņu atbildību?

3. APBALVOJIET VIŅU PŪLES

Centieni ir lielāki par iznākumu - jo bez pūlēm iznākuma nevar būt. Tātad, tā vietā, lai koncentrētos uz to, kāds ir iznākums, koncentrējieties uz to, cik daudz pūļu viņi ir pielikuši, un apbalvojiet viņu. Jums jāuzslavē par pūlēm, un jums nevajadzētu izdarīt spiedienu uz sasniegumiem. Tādā veidā viņiem vienmēr izdosies visu sasniegt ar neatlaidību un apņemšanos - un tas ir tas, kā izpaužas pūles.

4. ĻAUJIET VIŅIEM IZMANTOT IESPĒJAS

Iespēju izmantošana nozīmē iemācīties pārvarēt jebkurus šķēršļus, tāpēc šī pieredze ir ļoti nepieciešama katram bērnam. Jums jāļauj savam mazulim izjust risku, jāiemāca tikt galā ar lietām un iegūt noturību, kā arī savu briedumu.

Uzraugot katru jūsu bērna kustību un izlabojot katru no viņa kļūdām, pirms viņš spēj saprast no tā gūto mācību, viņi pārvērtīsies par nepilnīgiem indivīdiem, kuri nespēj saskarties ar pasauli.

Neaizmirstiet, ka jūsu bērni ir mazi cilvēki, kas ir spējīgi uz daudz vairāk, nekā esat gatavs pieņemt.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!