4 īpaši piebarojuma veidi neticami palielinās gurķu ražu!
Gurķi ir ļoti atsaucīgi uz piebarošanu. It kā krūmiņi nīkuļo, dzeltē, nespēj pat pusmetru paaugties pa statīvu. Taču atliek tos piebarot ar nitrofosku (slāpekļa, fosfora, kālija maisījums; 2-3 sērkociņu kastītes uz 10 l ūdens), kā jau pēc nedēļas augs sasparosies, dos jaunus aizmetņus un ražu varēs vākt spaiņiem. Vispār pastāv sakņu un lapotņu piebarošana. Sakņu piebarošana noder siltā vasarā, kad sakņu sistēma ir labi attīstīta, un mēslojuma iestrādāšana ir tieši laikā. Lapotņu piebarošana derēs, ja vasara ir pavēsa un lietaina. Saknes netiek galā ar saviem pienākumiem, tāpēc mēslojums jāiestrādā caur lapām. Bet tas neaizvieto sakņu piebarošanu - arī pie saknēm piebarojums ir vajadzīgs, tikai mazākās devās.
Gurķu piebarošanas režīms
Divas nedēļas pēc asnu parādīšanās.
Ziedēšanas sākumā.
Ražas laikā.
Divas nedēļas pēc trešās piebarošanas.
Pirmais piebarojums:
Svaigi vistu mēsli,atšķaidīti 1:10 vai maisījums no 10 g karbamīda + 10 g superfosfāta + 10 g sērskābā kālija.
Otrais piebarojums:
Zāļu vircas uzlējums, atšķaidīts 1:10, vai 20 g kālija salpetris + 30 g amonjaka salpetris + 40 g superfosfāta. Tajā pašā laikā ir vēlams veikt arī lapotnes piebarošanu: 30 g superfosfāta un 10 g borskābes uz 10 l ūdens.
Trešais piebarojums:
Zaļais mēslojums 1:15 vai 50 g karbamīda uz 10 l ūdens.
Ceturtais piebarojums:
Satrūnējuša siena 2-3 dienu uzlējums vai glāze pelnu uz 10 l ūdens.
Vēlams veikt lapotnes piebarojumu: 100 g karbamīda + 10 g borskābes + 3 g vara sulfāta + 3 g dzelzs sulfāta uz 10 l ūdens.
Piebarošana ar pelniem tiek uzskatīta par ļoti efektīvu mēslojumu gurķiem, tikai tā ir jāveic bieži - reizi 7 dienās, kamēr beigsies raža.