Gurķi maisos – 1000 gurķi uz vienu kvadrātmetru!

Gurķi maisos – 1000 gurķi uz vienu kvadrātmetru!

Vēlos padalīties ar savu pieredzi gurķu audzēšanā. Jau sen atpakaļ izlasīju par šo metodi kaut kādā grāmatā, bet pagājušo gadu nolēmu to izmēģināt arī es. Būtība ir tāda, ka gurķi tiek audzēti maisos.

  • 1.Ņemiet maisus no ļoti bieza polietilēna. Maisu apjomam jābūt apmēram 70 litri – piepildiet tos ar augsnes, humusa un mēslojuma kārtu.
  • 2. Maisa vidū iespraudiet koka kātu, kas ir apmēram 2 metrus garš. Kāta galā iesitiet naglas un piesieniet auklas, kas būs nepieciešamas tad, kad gurķi būs paaugušies un tie būs jāpiesien. Vēl maisā nepieciešams ielikt trīs plastmasas caurulītes ar maziem caurumiņiem visā to garumā (es paņēmu vecās siltumnīcas caurulītes, sadalīju tās pa vienam metram, izdūru tajās ļoti daudz caurumus). Šīs caurulītes būs nepieciešamas stādu laistīšanai.
  • 3. Tagad nāk pats interesantākais – gurķu stādīšana. Trīs gurķus stādām starp caurulītēm, bet pārējos pie maisa malām. Taisiet trīsstūrveida iegriezumus maisā, izveidojiet tādas kā kabatiņas un tajās vertikāli sastādiet gurķus (man katram maisam aizgāja kādi 12 – 15 stādi).
  • 4. Laistīšana notiek caur plastmasas caurulītēm. Tas ir lielisks veids, kā laistīt stādus, īpaši karstajās vasaras dienās – lapas neapkalta, bet paši stādi saņēma pietiekošu daudzumu ūdens. Maisam ir jāstāv vertikāli. Vislabāk pat izrakt mazu iedobīti, lai tajā ieliktu iekšā šo lielo maisu. Tā kā vasara bija karsta, es stādus laistīju katru dienu. Maisos mitrums uzgalbājas ļoti labi, ja nav ļoti karsta vasara stādus var laistīt reizi divās dienās. Gurķu stādīšanai ieteiktu izvēlēties biezus maisus, piemēram, cukura maisi, jo polietilēns karstā saulē var sākt arī plīst. Šādā veidā var stādīt arī kabačus, arbūzus, melones.

    LASI ARĪ ŠO: Zeme nebūs vajadzīga. Lielisks veids kā mājas audzēt lociņus.

  • 5. Kad gurķi būs paaugušies par 5 – 6 cm, tos vajadzēs nosiet – tam mums noderēs maisa vidū iespraustais koka kāts. Piesieniet katru gurķīti ar savu striķīti klāt šim koka mietam.
  • 6. Šādai gurķu stādīšanai vislabāk izvēlēties dažādas gurķu šķirnes. Tad jums būs iespējams vākt ražu no jūnija līdz pat oktobrim, jo saknes būs pasargātas no nosalšanas.

Ar saviem padomiem gurķu veiksmīgajā stādīšanā dalījusies Ludmila Maksimova: “Parasti es kārtīgi izdomāju, cik stādi man siltumnīcā būs nepieciešami, bet šoreiz pārcentos un man palika pāri daži no tiem. Vīrs teica, lai es šos gurķus metu ārā. Man bija tik ļoti žēl to izdarīt, jo tā ir ļoti laba gurķu šķirne! Stādus lieku lielajās glāzēs (0,5 l), nevis mazajās (200 g), glāzītes pusi no satura pildu ar zemi. Kad tie sāk dīgt, pieberu klāt vēl zemi, jo tā stādi neizstīdzē un sanāk ļoti labi. Nemitīgi domāju, kur lai realizē neiestādītos stādus, un nonācu pie secinājuma iestādīt gurķus maisos! Maisiem apakšā ieliku kompostu, kas bija palicis pēc ziemas, pieliku humusu. Lielā bļodā sajaucu pelnus, superfosfātu, un spaini zemes – visu samaisīju kopā un iebēru maisā. Atradu dārzā vietu, kur šos maisus nolikt, lai tie netraucētu. Gurķus sastādīju maija sākumā – kad pa dienu ir silts, bet naktīs vēl auksts. Maisā es tos apsedzu ar avīzēm un aplēju ar siltu ūdeni.

Vīrs tikai staigāja un teica, ka man viņi tajā maisā vienkārši nosalšot. Bet man neviens gurķītis nenosala, turklāt tie iedzīvojās daudz labāk, nekā siltumnīcā esošie. Laistīju es tos ļoti bieži, jo viņiem nav no kurienes ņemt mitrumu, taču pēc laika pamanīju, ka tie sāka slimot. Staigāju apkārt un nespēju saprast, kādēļ tā notiek. Izrādījās, ka viņiem bija par daudz mitruma. Ar nazi uztaisīju caurumus maisā, bet jau pēc laiciņa gurķi sāka daudz labāk augt. Vasarā sapļauto zāli liku iekšā maisos pie gurķiem. No zāles gurķiem bija ļoti silti. Kad tie paaugās, iespraudu maisā mietu, pie kura tos piesēju. Centrā esošie stādi auga uz augšu, bet sānos – uz leju. Gala rezultātā sanāca pat ļoti skaista dobīte! Mana eksperimenta rezultātā no maisa ieguvu ārkārtīgi daudz gurķus. Šogad noteikti izmēģināšu maisos stādīt arī kabačus.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!