Vai esmu rūdīta vecmeita?

Vai esmu rūdīta vecmeita?

“Es nekad neesmu bijusi precējusies, taču ar savu dzīvi esmu apmierināta. Rūpējos par sevi, man ir pašai savs dzīvoklis, pastāvīgs darbs, mīļākais, vīriešu kārtas draugi. Man patīk flirtēt. Ir tikai viena problēma: precēties negribu. Un tas laikam nav normāli, jo visas taču grib! Arī bērnu man nav. Mani viss apmierina. Jo nejūtos vientuļa, sekss ir regulārs un kvalitatīvs. Pat dzīvot kopā ar vīrieti nevēlos. Sadzīve visu tikai sabojās, un vispār man ātri apniks blakus esošais cilvēks. Visam ir jābūt dozētam. Problēma ir tajā, ka tas viss tikai tagad liekas normāli. Tā virspusēji. Bet ja nu vēlāk iestājas tukšums? Tas mani biedē... Visiem ir bērni, ģimenes, kopīgi pienākumi. Man nekā tāda nav. Bet šobrīd taču es esmu laimīga un nevaru pārstāt dzīvot vienai dienai. Vai tas ir normāli?”

Marija, 37 gadi

Marija, mēs visi esam pieraduši atbilst sabiedrības prasībām. Tik un tik gados ir jāprecas, tik un tik gados jādzemdē bērni, jāuzceļ māja, jāiestāda koks, jāizaudzina dēls. Bet ja nu mēs to nemaz negribam? Kur ir jūsu pašas vēlmes, un kur sociāli akceptētās? Mēs tik bieži ar tām piesedzamies, ka reizēm zaudējam paši sevi.

Tikai stipri cilvēki spēj nebaidīties parādīt citiem paši savas vēlmes. Jā, jums bieži vien nāksies sastapties ar savu dzīvokļa kaimiņieni vai savu tanti laukos, kura kārtējo reizi jautās, kad tu beidzot precēsies, kad dzemdēsi bērnu. Uz to vienmēr ir jābūt gatavai atbildei: “Ar kādu mērķi jūs interesējaties? Lai ko darītu?”

Jūs dzīvojat, kā pašai patīk, un ar visu esiet apmierināta? Tad kāda jums starpība, ko domā augšstāva kaimiņiene? Kad mēs dzīvojam tā, kā paši esam izvēlējušies, tad arī paši par to nesam atbildību. Būt par “balto zvirbuli” nav viegli, taču tikai tā jūs spēsiet aizsargāt savu identitāti. Un , ja jūs tagad šo izvēli izdarīsiet, tad pieņemsiet arī tās radītās sekas.

Ja jūs nevēlaties precēties un dzemdēt bērnus, tad pēc divdesmit gadiem varat palikt viena. Bet arī tad, ja jūs būtu precējusies un jums būtu bērns, tas nebūt nenozīmē, ka vecumdienās jums būs, kas pasniedz ūdens glāzi. Dzīve ir gara un dažāda. Un, ja jūs šobrīd nevēlaties dibināt ģimeni, tas vēl nenozīmē, ka jūs to nevēlēsieties pēc 10 vai 20 gadiem. To, kāda būs mūsu dzīve, izvēlamies mēs paši.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!